تحویل مقاله دانشجویی / مجازات خرید و فروش پایان نامه

0 امتیاز
208 بازدید
سوال شده آذر 22, 1397 در مالکیت فکری توسط mehdi12

باسلام. من سال 1395 یک پروژه کارشناسی ارشد را همزمان در اختیار چهار نفر قرار دادم. دانشگاه متوجه موضوع شده و هر 4 دانشجو رو اخراج کرد. اکنون دانشجوها می خواهند از بنده شکایت کنند. مجازاتی که برای بنده در نظر گرفته می شود چیست ( معمولا برای فروش پایان نامه به چند نفرچه حکمی در نظر می گیرند)؟ اگر هر کدام جدا گانه شکایت کند، چهار حکم متفاوت برای بنده صادر می شود؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آذر 23, 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام،

قانون اخیر مجلس (قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی) عطف به ماسبق نمی گردد، فذا مجازات های مندرج در این قانون برای شما منظور نخواهد شد. با توجه به وجود خلا های قانونی در این زمینه، ابتدا باید متن شکواییه طرف مقابل بررسی گردد و بر آن اساس نکات تکمیلی ارائه گردد.


مطالعه بیشتر:

  • اصل ۱۶۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛ هیچ فعلی یا ترک فعلی به استناد قانونی که بعد از آن وضع شده است، جرم محسوب نمی‌شود
  • ماده واحده قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی؛ تهیه، عرضه و یا واگذاری آثاری از قبیل رساله، پایان‌نامه، مقاله، طرح پژوهشی، کتاب، گزارش یا سایر آثار مکتوب و یا ضبط شده پژوهشی، علمی و یا هنری اعم از الکترونیکی و یا غیر الکترونیکی توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی به قصد انتفاع و به عنوان حرفه یا شغل - با هدف ارائه کل اثر و یا بخشی از آن توسط دیگری به عنوان اثر خود جرم است.

قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی

 

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 26 بازدید
 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...