خرید و فروش ارز مجازی با کارت های بانکی سرقتی

0 امتیاز
264 بازدید
سوال شده مهر 28, 1397 در خرید و فروش اینترنتی توسط بهنام8

سلام خسته نباشید.من یک بار از شما سوال کردم که شما باحوصله جواب دادید. اما یک سوال دیگر دارم اگر میشود این را هم جواب دهید ممنون میشم.

من برای کسی که ارز مجازی خریدم. ان هم در تلگرام شماره تلفن و نشانه ای از اون ندارم فقط پیام های تلگرام.

اما وقتی متوجه شدم که با کارت هکی میریزد سریع معامله و خرید و فروش را متوقف کردم. و من مجبور بودم که اینترنتی کارکنم. (نیازمندپول) اما نمیدانستم که کارت هکی به حسابم میریزد ویا اینقدر هک کارت اسان باشد.
حالا من سوالی از شما داشتم که ممنون میشم اگر جواب دهید.

1.ایا چون من نمیدانستم دارد با کارت هکی میریزد به حساب من و من اصلا دخالتی در هک کارت نداشتم و فقط پول را گرفتم و ارز را فرستادم ایا باز من مقصرم؟

2.من وقتی فهمیدم که طرف با کارت هکی به حساب من پول میریزد که یک شاکی به گوشی من زنگ زد و گفت این مقدار پول در حساب شما است و ان را برگردون وگرنه شکایت میکنم که من با توجه به شماره کارت و مشخصات ایشون پول را برگشت دادم. ایا از این شخص میتوانم به عنوان شاهد یا مدرک استفاده کنم که من بی گناه هستم؟

3.من رفتم دادگاه که یکی ازشاکیان مبلغ 350 را از من شکایت کرده بودن و دادگاه کازرون است و من بروجرد. ایا میشود رضایت شاکی را در این مرحله گرفت و دیگر به کازرون نروم (مسافت دور و هزینه بالا)

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مهر 29, 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

با سلام،

بهرحال باید مدارک و مستنداتی ارائه نمایید که برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی مبدا، توسط شما اتفاق نیفتاده است و قاضی پرونده را مجاب نمایید.

برای اخذ رضایت می توانید با شاکی وارد مذاکره شوید اما دقت داشته باشید که بهتر است رضایت نامه بصورت محضری تنظیم شود و طرفین با حضور در شعبه دادسرا، مسئله رضایت را در حضور قاضی مطرح نمایند. لیکن بهرحال با عنایت به جنبه عمومی اینگونه از جرائم و علیرغم رضایت شاکی، قاضی دادسرا می تواند همچنان رسیدگی به پرونده شما را ادامه دهد.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...