واریز شدن وجوه از حساب اشخاص ناشناس

0 امتیاز
293 بازدید
سوال شده مرداد 30, 1397 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط Sadeghaneh

شخصی از بنده درخواست خرید ووچر کرد تو تلگرام و به حساب من پول واریز کرد. من هم خرید کردم و و از طریق تلگرام به ایشان ارسال کردم چون وجه کارت به کارت شد برام  نمیدونستم از حساب شخص دیگه ای هست .با گرفتن پرینت از حسابم متوجه شدم این وجه از طرف این شخص نبوده و فردای اون روز حسابم مسدود شد .پیگیری کردم و متوجه شدم از من شکایت شده  ؟
من میخوام علیه اون شخصی که حساب دیگران رو هک کرده و به حسابم پول ریخته شکایت کنم، اگه این شخص پیگیری نشه و ایران نباشه یا نتونن دستگیر کنن ایا من متهم میشم .؟اصلا پلیس فتا میتونه تشخیص بده حسابو کی هک کرده یا شخصی که پول به حساب اون اومده و خرید انجام داده اون مجرمه؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده شهریور 2, 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

با سلام

در فرضی که هکر اقدام به دسترسی غیرمجاز به حساب های بانکی افراد دیگر نموده است، با عنایت به اینکه شما ذینفع دعوا نیستید امکان طرح دعوای کیفری نخواهید داشت، لیکن به سبب ضرر و زیان وارده امکان طرح دعوای حقوقی جهت جبران خسارت وجود خواهد داشت.

بهرحال برای رفع اتهام از خود، ادله مستند ارائه نمایید و اظهارنظر در مورد استنادپذیری ادله به جزییات مسئله بستگی دارد. نهایتا تصمیم گیری درخصوص  کفایت ادله علیه شما، بر عهده قاضی پرونده خواهد بود.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...