تلگرام بنده راهک کردند و هكر قبل از دیلیت اکانت, مبالغی از ادلیستانم درخواست کرده و متاسفانه ایشان هم به کارت او واریز کرده اند

0 امتیاز
171 بازدید
سوال شده خرداد 20, 1397 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط farhadseydi

تلگرام بنده چند روز پیش هک شد و هکر از ادلیستان من تقاضای مبالغی کرد و متاسفانه  قبل اینکه بتواتم دیلیت اکانت کنم دو نفر از اد لیستان بنده مبالغی به شماره حساب هكر واریز کردن قبل از اینکه بتوانم دیلیت اکانت کنم.

به کجا مراجعه کنم برای پیگیری و ایا هزینه ای هم دارد برای شکایت و دیگر مسائل؟مستقیما به پلیس فتا مراجعه کنم؟ ایا میتوانند مال و ابروی از دست رفته بنده را برگردانند؟ شماره حساب و نام و فامیل و حتی کد ملی آن را هم دارم و حتی اسکرین شات هک تلگرامم را. لطفا راهنمایی کنید که بنده مستقیما کجا مراجعه کنم.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده خرداد 21, 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام،

برای طرح شکایت باید ابتدا به دادسرای محل سکونت خود (در شهر تهران به دادسرای ویژه جرایم رایانه ای) مراجعه نمایید. در صورت لزوم پرونده برای انجام تحقیقات به پلیس فتا ارجاع داده خواهد شد. شکایت کیفری هزینه اندکی دارد. با عنایت به اینکه اطلاعات دارنده حساب مقصد را در اختیار دارید احتمال به نتیجه رسیدن پرونده زیاد خواهد بود، اما بعلت حذف حساب کاربری برخی ادله فنی مربوط به هک حساب را از بین برده اید.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...