فروش پایان نامه

0 امتیاز
181 بازدید
سوال شده خرداد 11, 1397 در مالکیت فکری توسط arfa1046

با سلام،
من قصد فروش پایان نامه و مقالات رو توی نت داشتم.
سوال من این است که در چه شرایطی من میتوانم حق نشر و کپی رو رعایت کنم که تخلف نکرده باشم و در مرجع قانونی و قضایی جرمی بر بنده (مادی و ...) در نظر گرفته نشود.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده خرداد 16, 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

با سلام،

به استناد ماده واحده قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی این عمل جرم است. صرف نظر از این ماده قانونی، باید حقوق مادی و معنوی صاحبان اثر (یعنی مولف پایان نامه و مقاله و نیز دانشگاه های مربوطه) رعایت شود، بدیهی است با توجه به اینکه یک پایان نامه ذینفعان بسیاری دارد (دانشجوی مولف، استاد راهنما، دانشگاه، و غیره) عملا امکان اخذ رضایت از همه آنها وجود ندارد. ضمن اینکه بهرحال وزارت علوم به عنوان متولی حوزه علم و دانش کشور، محدودیت های بسیاری در این خصوص قائل است.

از سوی دیگر چنانچه این آثار توسط دیگران مورد استفاده قرار بگیرد و موجبات کسب امتیازات مادی و معنوی آنان را فراهم آورد، با افراد استفاده کننده نیز برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.


مطالعه بیشتر: قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی

به استناد ماده واحده قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی؛ تهیه، عرضه و یا واگذاری آثاری از قبیل رساله، پایان‌نامه، مقاله، طرح پژوهشی، کتاب، گزارش یا سایر آثار مکتوب و یا ضبط شده پژوهشی، علمی و یا هنری اعم از الکترونیکی و یا غیر الکترونیکی توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی به قصد انتفاع و به عنوان حرفه یا شغل - با هدف ارائه کل اثر و یا بخشی از آن توسط دیگری به عنوان اثر خود جرم است.

طبق تبصره 6 قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی؛ در صورت استفاده از آثار متقلبانه موضوع ماده واحده توسط دانشجویان، اعضای هیئت علمی و طلاب، ضمن سلب هرگونه امتیاز مادی و یا معنوی مرتب با آن و ملغی‌الاثر بودن هرگونه مدرک تحصیلی، پایه، مرتبه علمی، رتبه و یا عناوین مشابه به تخلفات نامبردگان حسب مورد توسط هیئت‌های انتظامی، اعضای هیئت علمی، هیئت‌های رسیدگی به تخلفات علمی، کمیته‌های انضباطی دانشجویان و یا دادسرا و یا دادگاه ویژه روحانیت رسیدگی خواهد شد.

البته طبق ماده 5 این قانون ؛ ارائه خدماتی که در جریان تهیه آثار پژوهشی، علمی- هنری انجام آنها توسط اشخاص ثالث متعارف است از قبیل خدمات آزمایشگاهی، تایپ، کمک به گردآوری داده‌ها، ترجمه، تکثیر و ویراستاری اثر، مشمول حکم مقرر در ماده واحده نیست.

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 104 بازدید
مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی Borhan2

سلام! اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه جرایم فضای مجازی, استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی, مالکیت فکری و کپی رایت, قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری و غیره را در این سایت مطرح نمایید.

سایت موسسه: www.cyberlaw.ir

تلفن موسسه : 88610340

فکس موسسه : 88628135

ایمیل : info @ ictlaw.ir

رزرو وقت مشاوره حضوری: 09120136257

مشاوره حقوقی

دانلود نمونه شکایت کیفری جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه لایحه دفاعیه جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه دادخواست حقوقی

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

مشاوره با کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات  

اینستاگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

تلگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...