مسدودی حساب از طریق پلیس فتا

0 امتیاز
3,854 بازدید
سوال شده فروردین 30, 1397 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط Fatemehhhhh

حساب شخصی از طریق پلیس فتا مسدود شده است و شاکی اصلا شناختی از آن صاحب حساب ندارد و هیچ آدرسی هم ندارد. پلیس فتا حساب را مسدود کرده هیچ ابلاغیه ای هم به بانک نداده است. شخصی که حسابش مسدود آست حتی آدرسی که به بانک داده هم تغییر کرده و به شهر دیگری رفته است. حالا از چه طریقی از چه راهی امکان پیگیری وجود دارد؟ حتی از دادگستری هم استعلام کرده هیچ نامه ای نیومده الان حدود دو ماه گذشته است تکلیف چیه؟ تا کی باید پول داخل حساب بلا تکلیف بمونه از کجا باید پیگری کرد شاکی در شمال کشوره و کسی که ازش شکایت شده در خارج از کشور است. الان تکلیف پولی که در حساب مسدود شده چیه؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اردیبهشت 2, 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

با سلام و عرض احترام،

مسدود کردن حساب بانکی تنها با دستور قضایی امکان پذیر است و قطعا بانک براساس ابلاغیه و دستور قضائی اقدام به مسدودی حساب نموده است، فلذا بهترین راهکار این است که از طریق بانک خواستار آن شوید که نسخه ای از دستور قضائی را به شما ارائه نمایند یا محتوای دستور قضائی را برای شما تشریح نمایند، که البته برخی از بانک ها در این زمینه همکاری نمی کنند. 

رفع مسدودی از حساب بانکی نیز تنها با دستور قضائی همان مرجعی که اقدام به مسدود کردن حساب بانکی نموده است، امکان پذیر خواهد بود. بهرحال توصیه می شود تا در اسرع وقت نسبت به بروزرسانی اطلاعات خود در بانک اقدام نموده و در سامانه ثنا نیز ثبت نام نمایید تا در صورت صدور احضاریه، در جریان امر قرار گیرید.

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 25 بازدید
 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...